Spotkanie i warsztaty z pisarką Joanną Krzyżanek

5 października 2019 roku o godz. 18.00 podczas VI Nocy w Bibliotece pn. „Biblioteka liter” w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbędzie się spotkanie otwarte z pisarką dla dzieci Joanną Krzyżanek pn. „Kura Adela, czyli Bazgrołki, Ugniatacze i Ulepiacze”. Po spotkaniu będą warsztaty, na które obowiązują zapisy.

Pierwsza część wizyty pisarki w chojnickiej bibliotece to otwarte spotkanie dotyczące jej twórczości, w tym opowieści o kurze Adeli. Kura Adela to miłośniczka bazgrołów. Ma wesołych przyjaciół: Bazgrołki, Ugniatacze i Ulepiacze. Wspólnie z nimi ugniata, rysuje, lepi, maluje i przeżywa wesołe, śmieszne, smaczne, pachnące i tajemnicze przygody. Maluje pisanki, robi makaron, ucieka przed potworami i kupuje jajka u gąsiora.

Następnie odbędą się warsztaty pod tym samym tytułem, na które jest ograniczona liczba miejsc. Chętni mogą zapisywać się bezpośrednio w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci, telefonicznie pod nr. 52 397 28 07 lub mailowo: dziecieca@bibliotekachojnice.pl.

„Joanna Krzyżanek ma czarne włosy przypominające druciki, niebieskie oczy i kilka pięknych zmarszczek na czole. Jest miłośniczką liter i gałgankowych gąsek. Pisze opowiastki, rymowanki i listy do przyjaciół. Lubi biegać nad rzeczką, podróżować pociągiem, siedzieć w kawiarence, czytać książki, pić herbatę z różaną konfiturą, podziwiać kolorowe cynie, zbierać kasztany, obserwować krople deszczu spływające po dachówkach i łapać śniegowe płatki. Jest właścicielką kremowej komody, czarnego roweru w stokrotki, glinianego dzbanuszka i starego widelca. Nie lubi stłuczonego szkła, brudnych podłóg, drzwi z nowoczesnymi klamkami, wind, komarów, muszek owocówek. Potrafi uszyć z gałganków gąskę, policzyć poziomki na tarcie, zrobić ciasto z marchewek, lemoniadę z zielonej pietruszki i sorbet z malin. Prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne. Spotyka się z dziećmi w bibliotekach, teatrach, pracowniach, przedszkolach i szkołach.” – czytamy w informacji przesłanej przez pisarkę.

Organizatorami spotkania są Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa, współfinansowane jest przez Urząd Miejski w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa.