Stoisko biblioteki na okolicznościowym festynie w Lichnowach

Z okazji 30 rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku w Lichnowach w sobotę 8 czerwca 2019 roku odbył się festyn. Bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach prezentowały podczas niego zbiory Czytelni i Pracowni Dokumentacji Regionalnej dotyczące tego tematu.

Podczas akcji zorganizowanej przez sołectwo Lichnowy i Chojnice TV można było posłuchać o wydarzeniach z tamtych czasów. Opowiadali o nich byli posłowie: Ignacy Guenther, który zdobył mandat w wyborach w 1989 roku, Stanisław Kalinowski, Leszek Redzimski i Jacek Kowalik. Program artystyczny przygotowali uczniowie tamtejszej Szkoły Podstawowej – były to tańce z flagami. Wystąpił również miejscowy kabaret Niezapominajki. Jedną z atrakcji był także konkurs wiedzy o lokalnej administracji samorządowej.

Na stoisku biblioteki można było obejrzeć książki związane z czerwcowymi wyborami i Solidarnością, a także gazety z tamtego okresu: „Gazetę Pomorską”, „Gazetę Wyborczą” i „Rzeczpospolitą”. Dla najmłodszych były przygotowane kolorowanki i wykreślanki. Chętni mogli także uzupełnić swoje zbiory o ostatni numer „Kwartalnika Chojnickiego”.