Klasa IIIb z SP nr 1 była na lekcji bibliotecznej

data dodania: 2024.05.08

W środę 8 maja 2024 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyszli uczniowie kl. IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach na lekcję biblioteczną.

Większość uczniów była w bibliotece po raz pierwszy, więc bibliotekarka wyjaśniła, im co trzeba zrobić, aby móc zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak dbać o książki. Poza tym opowiedziała o swojej pracy i o tym jak odnajdywać się pomiędzy regałami – jak w bibliotece układa się książki na półkach.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani i zadawali mnóstwo pytań. Pamiętali też, że właśnie 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza, więc złożyli życzenia i wręczyli bibliotekarce rysunek własnoręcznie wykonany przez jedną z uczennic.

Dzieci, wychodząc z zajęć, deklarowały, że chętnie do biblioteki wrócą, aby założyć kartę i móc wypożyczać. Do zobaczenia!