Staszek „Stanley” Kaczyński za biblioteczną ladą

data dodania: 2024.05.07

W ramach akcji Znani chojniczanie za biblioteczną ladą we wtorek 7 maja 2024 roku w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych książki wypożyczał Staszek  „Stanley” Kaczyński, prezenter radia Weekend FM.

Staszek  „Stanley” Kaczyński siedział za biblioteczną ladą od godz. 11.00 do 12.00. W pracę bibliotekarza wprowadziły gościa bibliotekarki tego działu. Prezenter Weekend FM przyjmował od czytelników zwracane książki i wypożyczał nowe, zachęcał też do wypożyczania biblioniespodzianek. Cały czas się uśmiechał i widać było, że praca bibliotekarza sprawiła mu radość. Rozmawiał także z odwiedzającymi wypożyczalnię o ich ulubionych książkach i o tym, dlaczego lubią czytać. Pytał też, dlaczego warto czytać. Wypowiedzi te będzie teraz można usłyszeć w audycji radiowej. Niektórzy czytelnicy od razy po głosie rozpoznawali, kim jest gość za biblioteczną ladą, pozostałym Staszek  „Stanley” Kaczyński przedstawiał się i zapewniał, że z przyjemnością wypożyczy im książki.

Akcja Znani chojniczanie za biblioteczną ladą to jedna z propozycji trwającej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach akcji Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza. Organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa, a wydarzenie dofinansowane zostało przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.