Wizyta dzieci z Przedszkola nr 3 w filii bibliotecznej

data dodania: 2024.05.09

W Dzień Bibliotekarza, który obchodzony jest 8 maja, Filię nr 6 odwiedziło pięć grup z Przedszkola nr 3 w Chojnicach – Motylki, Biedronki, Żabki, Jeżyki i Pszczółki.

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy międzypokoleniowej. Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Maria Judejko oraz Teresa Szynwelska czytały przedszkolakom bajki z serii „Tupcio Chrupcio” autorki Elizy Piotrowskiej.

Po wysłuchaniu każdej z bajek lektorki zadawały dzieciom pytania, a one chętnie odpowiadały i brały udział w dyskusji. Jest to pierwsze takie spotkanie międzypokoleniowe, które zamierzamy kontynuować. Filia nr 6 bardzo dziękuje Marii Judejko i Teresie Szynwelskiej oraz grupom przedszkolnym i ich wychowawcom za udział w tym spotkaniu.