„Wilk ma okropny katar. Jak unikać zarazków”
  • A A A
  • We wtorek 25 października 2016 roku, pomimo brzydkiej pogody, do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci zawitała klasa IIc integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach na zajęcia biblioterapeutyczne.

Warsztaty zostały skonstruowane w oparciu o książkę pt. „Wilk ma okropny katar. Jak unikać zarazków”. W sezonie jesiennym bardzo często zdarza się dzieciom przeziębiać, więc dyskusja potoczyła się w kierunku zapobiegania rozprzestrzenianiu się zachorowań na grypę. Na podstawie zachowania trzech małych świnek, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co się stało, gdy jedna z nich nie zachowała należytej ostrożności.

Po gorącej dyskusji przyszedł czas na pracę plastyczną. Dzieci podzielone zostały na trzy grupy i każda z nich miała do pokolorowania inny obrazek. Wszyscy mocno się napracowali i wyniki tego wysiłku będzie można niebawem obejrzeć na wystawie na korytarzu prowadzącym do oddziału dla dzieci (pokój nr 112).