Zajęcia biblioterapeutyczne poświęcone umiejętnościom i przegrywaniu
  • A A A
  • We wtorek 22 listopada 2016 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się kolejne zajęcia biblioterapeutyczne. Tym razem wybór w doborze literatury padł na historyjkę pt. „O tancereczce, która przegrała konkurs tańca. Historia dla tych, którzy zawsze chcą być najlepsi, a nie zawsze tak się zdarza”.

Były to już dziewiąte zajęcia biblioterapeutyczne z klasą IIc integracyjną ze Szkoły Podstawowej nr 3. Dzisiaj grupa wysłuchała opowiadania z książki Karoliny Święcickiej pt. „Baśniowe mikstury”. Dowiedziała się, że nie zawsze można i trzeba wygrywać, a przegrana nie musi oznaczać końca starań. Trzeba lubić to, co się robi i robić to tylko dla siebie. Nie musimy przejmować się opiniami innych ludzi. Jeśli bardzo się staramy i czerpiemy z tego satysfakcję, możemy zdobyć nawet mistrzostwo.

Opowiadanie było wstępem do rozważań nad umiejętnościami indywidualnymi dzieci. Czasami trzeba długo się zastanawiać, zanim dowiemy się, w czym tak naprawdę jesteśmy najlepsi. Umiejętności uczniów klasy IIc z SP nr 3 prezentuje wystawa prac w korytarzu prowadzącym do oddziału dla dzieci.