Bibliotekarki odwiedzają chojnickie przedszkola

We wtorek 30 kwietnia 2019 roku bibliotekarki Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odwiedziły grupy Biedroneczki, Motylki i Pszczółki w Przedszkolu Niepublicznym „Tęczowe Misie”.

Bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. „Biblioteka” z serii Przygody Fenka. Dzieci słuchały opowiadania z wielkim zainteresowaniem, więc na zakończenie spotkania czekała na nie niespodzianka w postaci kolorowanki z bohaterami książki. Przedszkolaki z kolei w ramach podziękowania za odwiedziny bibliotekarek wręczyły im laurkę w kształcie książki z pięknym podziękowaniem.

Bibliotekarki odwiedzały przedszkola w ramach prowadzonej akcji Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza, która organizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie LekTURa, a współfinansowana przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.


W poniedziałek 29 kwietnia bibliotekarki Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci wybrały się w odwiedziny do grupy Gumisie w Przedszkolu Niepublicznym „Bajka”. Wyjście miało miejsce w ramach trwającej w bibliotece akcji Dwa tygodni z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza.

Bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę z serii Przygody Fenka – „Biblioteka”. Gumisie to grupa, która od długiego czasu przychodziły na zajęcia do biblioteki, więc informacje zawarte w książce nie są dla nich nowe. Mimo to każdy przedszkolak uważnie słuchał. Po przeczytaniu historyjki maluchy otrzymały w prezencie dopiero co przeczytana książkę, kolorowanki z Fenkiem oraz zakładki.

W podziękowaniu za spotkanie maluchy zaprezentowały dwa tańce – jeden wspólny i jeden, który wykonały same dziewczynki – taniec kwiatów. Jak się okazało, było to ostatnie wspólne spotkanie grupy Gumisie z paniami bibliotekarkami, więc zostały one obdarowane też zbiorem rysunków pt. „Wspomnienia spotkań w bibliotece 2018/2019”. Była to niezwykle wzruszająca chwila…


25 kwietnia bibliotekarki Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziły w ramach akcji Dwa tygodnie z książką zaprzyjaźnione dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”.

Placówka wzięła udział w II edycji Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała”, a w samo południe odbyło się Narodowe Czytanie Legend Polskich. Podczas spotkania cztery grupy przedszkolaków wysłuchały legendy pt. „Syrena” ze zbioru „Polskie legendy i podania” autorstwa Marty Berowskiej. Dzieci dowiedziały się, że syrena jest herbem Warszawy i że trzyma w dłoniach tarczę oraz miecz, by bronić miasta, gdy zajdzie taka potrzeba.

Akcja Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza organizowana jest przez Stowarzyszenie LekTURa i Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach, a współfinansowana przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.

Od 23 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publiczne trwa akcja Dwa tygodnie z książką. W jej ramach bibliotekarki odwiedzają chojnickie przedszkola. Z pierwszą wizytą wybrały się w do Niepublicznego Przedszkola „Jarzębinka”, aby zachęcić dzieci do czytania książek.

Na miejscu spotkały się z dziećmi z grupy Muchomorki, którym przeczytały bajkę „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Po wysłuchaniu opowieści każdy mały uczestnik otrzymał słodki podarunek oraz maskę wilka. Zadaniem przedszkolaków było pokolorowanie i sklejenie masek. Dzieci bardzo chętnie wykonywały swoje zadanie a wykonane maski posłużyły im do zabawy.

Akcja Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza organizowana jest przez Stowarzyszenie LekTURa i Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach, a współfinansowana przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.