Bibliotekarki odwiedziły przedszkole „Wesołe Przedszkolaki”

W czwartek 13 czerwca 2019 roku bibliotekarki Oddziału dla dzieci MBP udały się z wizytą do Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki”, by przeczytać dzieciom książkę pt. „Alojzy@kot_w_podróży.com” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Kot Alojzy miał walizkę, a w niej poczucie humoru i ciekawość. Ta ciekawość pchała go wciąż dalej i dalej. Każda podróż wiązała się z ogromną ekscytacją, odkrywaniem tajemnic i mnóstwem niespodzianek. Spotykane koty były do siebie podobne, lecz każdy z nich był inny. To wzbogacało Alojzego, mimo że jego dobytek stanowiła zaledwie walizka. Pewnego razu został zapytany, gdzie jest jego miejsce na świecie, gdzie ma swój stół, łóżko i adres. Alojzy takiego miejsca nie posiadał i to go zmartwiło. Zatem ruszył szybko w podróż, by je odszukać i to doprowadziło go do zaskakujących wniosków.

Po wysłuchaniu historii dzieci odpowiadały na pytania, co należy zabrać ze sobą, udając się w podróż. Dzieci wymieniały: ubrania dostosowane do pogody, jedzenie, picie, dokumenty, krem do opalania, pieniądze i wiele innych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki przedstawiające walizki. Zadaniem dzieci było je odpowiednio „zapakować” na wakacyjną podróż.