Bibliotekarki z wizytą u przedszkolaków z „Jarzębinki”

W środowy poranek 27 listopada 2019 roku bibliotekarki z Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci udały się do Przedszkola Niepublicznego „Jarzębinka” na spotkanie z trzema grupami dzieci.

Najmłodsze maluchy wysłuchały książki pt. „Dziękuję, Panie Panda” Steve’a Antony’ego. Tytułowy bohater – miś Panda, obdarowuje wszystkich swoich przyjaciół prezentami, które nie do końca im pasują. Nic jednak nie powinno obdarowywanym przeszkadzać w podziękowaniu za podarek. Książka u przedszkolaków wywołała wiele wybuchów śmiechu i bardzo im się podobała. Na pamiątkę bibliotekarka pozostawiła kolorowankę w kształcie otwieranego prezentu, który dzieci będą miały ozdobić, a w środku dorysować prezent, który chciałyby komuś podarować.

Kolejne dwie starsze grupy wysłuchały książki pt. „Paw co ogon miał z przyjaźni” napisanej pod pseudonimem przez Pana Poetę. W tej historyjce paw gubi swój piękny, kolorowy ogon, czego się bardzo wstydzi i co niezmiernie go smuci. W biedzie nie pozostaje jednak sam – pomagają mu przyjaciele – inne ptaki, które dzielą się z nim tym co mają. Każdy oddaje mu jedno swoje pióro. W trakcie czytania tej opowieści, dzieci zadawały wiele pytań i rozpoznawały gatunki ptaków. Na zakończenie bibliotekarka pozostawiła narysowanego przez siebie pawia bez ogona oraz wiele czarno-białych piórek, które przedszkolaki mają pokolorować i dokleić, aby bohater książki mógł znów poczuć się piękny.

Kolejne spotkanie bibliotekarek z przedszkolakami już niedługo.