Czy już jest zima?

W poniedziałek 22 stycznia 2018 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży „Leśne Ludki” z Klawkowa wysłuchały historyjki pt. „Zimowe opowieści Peppy. Mroźny poranek”.

Świnka Peppa wraz z bratem Georgem i rodzicami postanowili założyć ciepłe ubrania i wyjść na dwór zażyć świeżego powietrza. Mieli ochotę pobawić się w kałuży z błotem, lecz nie było im to dane, ponieważ wszystkie kałuże zamarzły. Zamarzł również staw, po którym pływały kaczki. I nagle zaczął prószyć śnieg. Wszystkich wprawiło to w dobry nastój. Po chwili zrobiło się biało dookoła i można było zacząć zjeżdżać z górki na sankach. A sanki Peppy i Georga były wyjątkowe – był to brzuch ich taty.

Dzieci rozmawiały o tym, po czym poznać, że jest zima. Okazało się, że nie zawsze jest to śnieg. Gdy jest zima, zakładamy cieplejsze ubrania, bo na zewnątrz jest chłodno. Dzieci rozmawiały również o tym, dlaczego śnieg się topi i w jakich warunkach. Na zakończenie , jak to podsumował jeden z chłopców, kolorowały śnieg. Maluchy sprawiły, że każda śnieżynka była inna i wyjątkowa.