DKK dla młodzieży omawiał książkę „Simon oraz inni homo sapiens”

Spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży odbyło się w czwartek 7 lutego 2019 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci. Omówiono na nim książkę pt. „Simon oraz inni homo sapiens” autorstwa Becky Albertalli. Na podstawie książki powstał film pt. „Twój Simon”.

Nastoletni Simon ukrywa swoją orientację seksualną. Jedyną osobą, która zna jego tajemnicę jest Blue – kolega, z którym wymienia maile. Pewnego dnia o sekrecie Simona dowiaduje się Martin, który zamierza tę wiedzę wykorzystać. W zamian za pomoc w umówieniu na randkę, Martin obiecuje dotrzymać słowa. Aż do teraz.

Książka niesie przesłanie, że należy szanować i akceptować innych ludzi. Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi. Każdy z nas ma wady i gorsze dni. Wszystko, co odróżnia nas od pozostałych, czyni nas wyjątkowymi. I taki właśnie jest Simon. O tym, że książka wywarła duże wrażenie na klubowiczach i skłoniła do refleksji świadczy fakt, iż zgodnie przyznali książce siedem gwiazdek na dziesięć możliwych.