Grupa Skrzaty z „Bajki” tym razem poznała Kicię Kocię

Oddział dla dzieci i młodzieży we wtorek 18 stycznia 2018 r. odwiedziła grupa Skrzaty z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Podczas spotkania czterolatki wysłuchały historyjki pt. „Kicia Kocia – zima”, której autorką jest Anita Głowińska.

Kicia Kocia zachwyca się śniegiem. Gdy pada biały puch, świat staje się piękniejszy i zabawniejszy. Dlatego zakłada ciepły sweter, kurtkę, czapkę, szalik, rękawice oraz zimowe buty i pędzi na dwór, by spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi z przedszkola. Czeka na nich mnóstwo atrakcji: zjeżdżanie na sankach z górki, lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami, robienie orłów na śniegu. Wreszcie przychodzi czas powrotu do domu, ale Kicia Kocia się nie smuci, ponieważ jutro znowu będzie miło spędzać czas na świeżym powietrzu.

Po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki podsumowały, że wychodząc zimą na dwór należy się ciepło ubrać. Powiedziały, że małe dzieci powinny być pod opieką osób dorosłych. Zaznaczyły też, że nie można całego dnia spędzić na dworze, by nie przemarznąć i nie przemoczyć butów. Na zakończenie czterolatki rysowały zimowe zabawy na śniegu.