Gumisie z „Bajki” lubią spać

Gumisie z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” przyszły w środę 24 listopada 2021 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci na zajęcia czytelnicze. Maluchy wysłuchały opowieści o Dudusiu, który nie lubił zasypiać. Przed snem wymyślał najbardziej zmyślne wykręty, żeby tylko nie spać.

Czasami Duduś potrzebował światła i wody, innym razem cieplejsze skarpetki i przytulanki, a jeszcze innym batoniki z rodzynkami lub bez, i tak w kółko. Mama Dudusia musiała być przygotowana na wszystko. Przedszkolaki (jak same wcześniej opowiadały) bardzo lubią spać i ze współczuciem wysłuchały opowieści o chłopcu. Zadaniem do wykonania było narysować przedmiot, który jest najbardziej potrzebny, żeby dobrze spać. Wszystkich czytelników cierpiących na bezsenność zapraszamy do obejrzenia wystawy prac przedszkolaków, która wisi na korytarzu. Może sposoby dzieci pomogą komuś lepiej zasnąć.

Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o książkę „Owco, śpij”.