Jak wygląda biblioteka – wizyta uczniów z Kłodawy

Uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej 24 września 2018 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci.

Na wstępie uczniowie zapoznali się z regulaminem oraz księgozbiorem wypożyczalni. Następnie nauczyli się rozpoznawać i odczytywać skróty informujące, do jakiego działu należy dana książka: czy jest to np. powieść obyczajowa czy fantastyczna, jeżeli oznaczenia dotyczyły literatury pięknej. W dalszej części spotkania uczniowie obejrzeli kilka książek popularnonaukowych, które są dostępne w czytelni oddziału. Uczniowie przekonali się również, gdzie znajduje się księgozbiór, z którego korzysta się wyłącznie w bibliotece.

Na zakończenie drugo- i trzecioklasiści zajrzeli do innych działów Miejskiej Biblioteki Publicznej, a były to: Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, Czytelnia wraz z Pracownią Dokumentacji Regionalnej, Wypożyczalnia Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych oraz Mediateka.