Jeżyki poznały Kicię Kocię

8 października 2018 grupa Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci smakowitej historii o wesołej kotce pt. „Kicia Kocia – witaminowe przyjęcie” Anity Głowińskiej.

Kicia Kocia spędza popołudnie ze swoim kolegą z przedszkola Packiem, grają w domino. Na deser maluchy otrzymują jabłka. Nie są jednak nimi zainteresowane i Kicia Kocia częstuje Packa słodyczami. Wspólne spotkanie źle się kończy: Packa boli ząb, a Kicię Kocię brzuch. Dlatego przyjaciele postanawiają przygotować witaminowe przyjęcie, na którym pojawią się same zdrowe potrawy: zbożowe ciasteczka, koktajl mleczno-owocowy, kompot, a także owoce i warzywa. Jednym słowem: pycha!

W drugiej części zajęć Jeżyki zabrały się za przygotowanie wspólnej książki kucharskiej. Każdy zapełnił swój słoik wybranymi przez siebie bogatymi w witaminy produktami, a pani nauczycielka przygotowała okładkę książki. Pięciolatki zabrały książkę ze sobą do przedszkola, by rodzice mogli zajrzeć do jeżykowej książki kucharskiej.