Każdy jest jedyny w swoim rodzaju

W piątek 24 lutego zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej numer 3 wysłuchali w Oddziale dla dzieci i młodzieży historii „O Wilku, który chciał zmienić kolor” autorstwa Orianne Lallemand.

Historia opowiada o pewnym czarnym Wilku, który nie lubił swojego koloru. Uważał, że jest on zbyt smutny. Postanowił więc przemalować się na zielono, ale stwierdził, że przypomina wielką żabę. Założył zatem czerwony sweter i szkarłatne pończochy. Teraz wyglądał jak Święty Mikołaj. Spróbował płatków róż – wyglądał jak księżniczka. Moczenie w zimnej wodzie zamiast niebieskiego uczyniło go sinym. Dzięki przystrojeniu w obierki po pomarańczach wyglądał jak marchew olbrzymka. A po wytarzaniu w błocie niczego nie przypominał. Już miał się poddać, gdy zauważył śpiącego pawia. Czym prędzej oskubał go z piór i przystroił się w nie. Wreszcie był piękny. Tylko że teraz nie mógł się opędzić od wilczyc. Załamany wrócił do domu i stwierdził, że najlepiej czuje się w czarnej skórze.

Przedszkolaki rozmawiały o tym, że to jacy jesteśmy – jedni wysocy, inni niebieskoocy, jeszcze inni szatyni – to właśnie czyni nas wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. Na zakończenie każdy rysował swój portret jako osoby jedynej w swoim rodzaju.