Kim jest Skrzydlak?

12 października 2017 roku w czwartkowe popołudnie podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży uczestnicy rozmawiali o książce „Skrzydlak” Davida Almonda.

Kim jest tytułowa postać? Ptakiem, aniołem czy człowiekiem? Jedno jest pewne – wprowadza w życie głównego bohatera istotne zmiany i co prawda niejednoznacznie, ale daje odpowiedź na pytanie, co w życiu jest najważniejsze.

Książka spodobała się wszystkim członkom klubu. Jedna z dziewcząt odniosła wrażenie, po przeczytaniu kilku pierwszych stron, że będzie to literatura dla dorosłych czytelników. Później jednak tematyka wyraźnie skierowała się ku nastolatkom. Członkowie zauważyli, że postać Michaela – głównego bohatera, ewoluuje. Początkowo niechętnie nastawiony do młodszej siostry, natomiast później zaangażowany w jej sprawy. Na szczególną uwagę zasłużyła postać Miny – koleżanki Michaela, bardzo mądrej i intrygującej osoby z niebanalnym charakterem. Co teraz stanie się ze Skrzydlakiem, gdy dokonał tak wielkiej rzeczy? Po odejściu umrze czy pojawi się w życiu kogoś innego, kto będzie potrzebował jego pomocy?