Krytyk literacki Andrzej Franaszek gościć będzie w MBP

W ramach cyklu „Czytamy z miłości do ojczyzny! Stulecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach w czwartek 6 grudnia 2018 odbędzie się spotkanie z Andrzejem Franaszkiem. Początek o godz. 18.00 w Czytelni.

Andrzej Franaszek jest krytykiem literackim, wykładowcą Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Zajmuje się twórczością współczesnych pisarzy polskich. W 2011 roku opublikował książkę „Miłosz. Biografia”, za którą otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, Nagrodę im. Kazimierza Wyki, Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Nike Czytelników „Gazety Wyborczej”. Jest także autorem książek „Ciemne źródło. Esej o cierpieniu w twórczości Zbigniewa Herberta”, „Poeci czytają Herberta” oraz „Przepustka z piekła. 44 szkice o literaturze i przygodach duszy”. W tym roku ukazała się jego dwutomowa praca „Herbert. Biografia”.

Spotkanie autorskie w Czytelni MBP prowadzić będzie Marcin Szopiński. Organizatorami są Urząd Miejski w Chojnicach i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.