Książki z serii Czytam sobie z kotylionem

Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci przygotowała wystawę książek z serii Czytam sobie z kotylionem, wydanych specjalnie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Czytelnicy, którzy w piątek 9 listopada przyjdą do biblioteki, będą mogli zapoznać się z tymi książkami. Dodatkowo, każde dziecko, które wypożyczy do domu tytuł z wystawy, otrzyma specjalny kotylion.

Bohaterowie serii Czytam sobie z kotylionem Wydawnictwa Egmont oprowadzają po tematach związanych z niepodległością i patriotyzmem. Opisują wydarzenia prawdziwe poprzez pryzmat ich uczestników. Przedstawiają ludzi, którzy w ciągu tych 100 lat byli dla rozwoju niepodległej Polski istotni – czasem, jak marszałek Piłsudski – znani wszystkim, a czasem nieznani – jak bracia Jabłkowscy czy pan Bekker.