„Mały Króliczek i jego najlepszy przyjaciel”

We wtorek 17 października 2017 roku Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie”. Na początku spotkania przedszkolaki dowiedziały się, kogo nazywamy przyjacielem i wysłuchały opowiadania.

Było to opowiadanie pt. „Mały Króliczek i jego najlepszy przyjaciel” autorstwa Heidi D’hamers. Mały Króliczek pewnego deszczowego dnia usłyszał cichutki głosik, który, jak się okazało, należał do maleństwa o imieniu Uchatek. Tytułowy bohater zaprosił tę małą istotkę do siebie do domu. Najpierw ją nakarmił, potem położył spać, wreszcie miło spędził z nią czas. I tak narodziła się przyjaźń. W podziękowaniu dla Małego Króliczka Uchatek przyszykował dla niego niespodziankę – usmażył dla niego naleśniki.

W drugiej części zajęć dzieci rozmawiały o tym, jakie składniki są potrzebne do przygotowania ciasta naleśnikowego i nadzienia, które może być słodkie lub wytrawne. Następnie zamieniły się w kucharzy. Spośród uczestników, drogą losowania, został wybrany szef kuchni, a została nim jedna z pań. Pani przydzieliła każdemu przedszkolakowi po dwa produkty farszu, które każde dziecko miało za zadanie narysować na swoim naleśniku. Dodatkowo każdy mógł narysować dwa składniki wybrane przez siebie. Tak oto powstały naleśniki o interesujących i niebanalnych połączeniach smakowych. Na zakończenie dzieci dowiedziały się, że każdy z nich dodał do swojej potrawy coś, co nie zostało przez nikogo narysowane. A mianowicie kawałek serca. Jeżeli robimy coś z myślą o innych, to wkładamy w to kawałek swojego serca, ale wcale to nie oznacza, że nam go ubywa.