Młodzieżowe DKK omawiało książkę „Ale kino!”

W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci w czwartek 8 marca 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omówiona została książka pt. „Ale kino!” Grażyny Bąkiewicz.

Konstancja uczęszcza do piątej klasy. Do jej szkoły ma przyjechać ekipa filmowa, by nakręcić odcinek serialu o przygodach dzielnej wojowniczki Xymeny. Ten zaszczyt spotyka szkołę dziewczynki dzięki opowiadaniu, które właśnie ona napisała. Wszyscy uczniowie są bardzo podekscytowani tym wydarzeniem. Jednak to nie wszystko. Zyzol, największy łobuz w klasie, kradnie szkolne trofeum, którym jest puchar zwany Złotą Gwiazdą. Według legendy spełnia on jedno marzenie tego, kto go dotknie. Wybraniec może go potrzymać zaledwie przez minutę. Zanim jednak trafi do jego rąk, musi zrobić coś wyjątkowego dla innych. A marzenia, które czekają na spełnienie, ma przecież każdy.
Członkom klubu książka się spodobała, mimo że niektóre sytuacje wydawały się nierealne. Ciekawa fabuła, wartka akcja i tematyka bliska czytelnikom zadecydowały o wyrażeniu przychylnej opinii. Książkę czytało się sprawnie ze względu na jej niezbyt obszerne rozmiary oraz szereg zamieszczonych ilustracji autorstwa Katarzyny Kołodziej. Trochę tajemniczości oraz nierozwiązane wątki skłoniły klubowiczów do snucia refleksji, co by było gdyby…