„Niezwykła pisanka”

Grupa „Pszczółki” z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie” podczas wizyty w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci w piątek 12 kwietnia 2019 roku wysłuchała opowiadania „Niezwykła pisanka”. Pochodzi ono ze zbioru pt. „Mały kruk Skarpetka. Wiosna i Wielkanoc” Nele Moost.

Najpierw jednak przedszkolaki rozmawiały z bibliotekarką o tym, po czy poznać, że zbliżają się święta. Dzieci mówiły, że uczestniczy się wtedy w rekolekcjach, ozdabia jaja, wykonuje palmy wielkanocne, przystraja domy zajączkami, barankami i kurczętami. Następnie wysłuchały historii o małym kruku Skarpetce, który bardzo chciał pomóc zającowi Uszko i dzikowi Pajdzie w malowaniu pisanek. Ci nie wyrazili na to zgody, ponieważ nie chcieli żadnych bazgrołów, tylko pięknie i starannie wykonane jajka. Zaproponowali więc krukowi, żeby poukrywał w lesie gotowe pisanki. Skarpetka zatem ochoczo zabrał się do pracy.

W drugiej części zajęć Pszczółki miały za zadanie ozdobić papierowe pisanki. Tak powstał prawie tuzin wykluwających się z jaj kurczaków.