Powakacyjne zajęcia dla grupy Jeżyki z „Bajki”

Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci w poniedziałek 10 września 2018 roku odwiedziły dzieci z grupy Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”.

Na początku spotkania pięciolatki dowiedziały się, że znajdują się w wypożyczalni książek dla dzieci. Następnie zostały poinformowane, co trzeba zrobić, by móc je wypożyczać do domu. Mogły zaobserwować, jak wygląda wypożyczanie książek dzięki koleżance z grupy, która jest już czytelnikiem oddziału. Przedszkolaki doskonale wiedziały, jak należy dbać o książki w domu. Bardzo dobrze rozpoznawały bohaterów popularnych opowiadań i powieści dla dzieci.

Następnie maluchy zapoznały się z książkami, których nie zabiera się do domu. Natomiast w czytelni obejrzały egzemplarze popularnonaukowe. Na zakończenie wizyt Jeżyki dowiedziały się, na czym polega program „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i jakie są związane z tym atrakcje. Podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się w październiku, dzieci usłyszą pewną ciekawą historię.