„Seniorzy w Sieci” – oddaj głos na inicjatywę MBP

Już tylko do 14 lipca 2019 roku można zagłosować na inicjatywę pn. „Seniorzy w Sieci” w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” ogłoszonego przez Tesco Polska. Głosy na Miejską Bibliotekę Publiczną można oddawać w sklepach Tesco.

Biblioteka zgłosiła projekt, którego celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób starszych i osób z niepełnosprawnością wzroku. Projekt zakłada przeprowadzenie kursów komputerowych z zasad obsługi komputera, korzystania z Internetu i bezpieczeństwa w sieci, w oparciu o specjalistyczny sprzęt powiększający czcionkę i ekran. Kolejnymi punktami projektu są dostosowanie strony internetowej biblioteki do obsługi przez osoby niedowidzące oraz zakupienie książek z dużą czcionką, co pozwoli powrócić osobom z dysfunkcją wzroku do grona czytelników biblioteki.

Głosowanie trwa od 17 czerwca. Głosy można oddawać w sklepach Tesco w Chojnicach i Człuchowie. Wystarczy tylko przyjść do sklepu tej sieci w Chojnicach przy ulicy Sukienników 5 lub Sępoleńskiej 24b (dawniej 14 Lutego), a także w Człuchowie przy ulicy Kasztanowej 4 i zrobić zakupy, a następnie otrzymany przy kasie żeton wrzucić do odpowiedniej urny, na której znajdować się będzie nazwa bibliotecznej inicjatywy – „Seniorzy w Sieci”.

Gorąco zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy!