Średniaki z „Wesołych Przedszkolaków” odwiedziły bibliotekę

18 czerwca 2019 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziły Średniaki z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jakie należy spełnić warunki, by stać się czytelnikiem oddziału.

W tym celu zapoznały się z obowiązującym w dziale regulaminem. Rozmawiały także o tym jak należy o książki dbać. Następnie 4-latki obejrzały część księgozbioru, który wypożyczany jest najczęściej przez ich równolatków. Zobaczyły również książki, których nie wypożycza się do domu. Oprócz literatury pięknej zaznajomiły się z egzemplarzami popularnonaukowymi w czytelni.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały zachęcone do założenia konta czytelnika i przyłączenia się do programu Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.