Wystawa fotografii na stulecie niepodległości

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach mogą oglądać wystawę zdjęć Aleksandra Knittera.

Ekspozycja znajduje się na parterze Wszechnicy Chojnickiej i jest podzielona na dwie części. Na pierwszej przedstawione zostały wydarzenia, które odbyły się w 2018 roku w Chojnicach oraz gminie Chojnice i nawiązywały do listopadowej rocznicy. Wśród nich znajdują się m.in.: Dzień Flagi RP, Bieg dla Niepodległej, Letni Koncert Patriotyczny w Charzykowach, Miejski Dzień Tańca Ludowego, występ zespołu Mazowsze i Pikniki Obywatelski. – „To tak naprawdę dokumentacja tego, co działo się w Chojnicach i w gminie w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Głównym punktem był wspaniały koncert Mazowsza i z tego wydarzenia jest najwięcej zdjęć, ale nie zabrakło też innych, mniejszych uroczystości i imprez” – podkreśla Aleksander Knitter. Wkrótce na wystawę trafią też zdjęcia, które Aleksander Knitter wykona 11 listopada podczas kolejnych uroczystości.

Druga część wystawy pn. „Biało-czerwona z lekkim przymrużeniem oka” to zdjęcia, które powstawały w ciągu ostatnich miesięcy – głównie na ulicach Chojnic, ale kilka zdjęć jest również spoza naszego miasta. – „Można powiedzieć, że byłem »uczulony« na te dwa połączone kolory i wypatrywałem ich w każdym miejscu – zdjęcia powstały na ulicy, w sklepie, na ślubie i wszędzie tam, gdzie wpadło mi w oko coś w tych dwóch kolorach. Oczywiście kilka zdjęć jest z przymrużeniem oka, ale akurat w fotografii lubię też przemycić trochę dobrego humoru i mam nadzieję, że oglądający również się uśmieją” – podsumowuje fotograf. O tym skąd wziął się pomysł można przeczytać także w 25 numerze „Kwartalnika Chojnickiego”.

Oba projekty fotograficzne realizowane były w ramach stypendium burmistrza miasta Chojnice i przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach.