XXIII Chojnicka Noc Poetów już 5 sierpnia
  • A A A
  • IMG_3265

W sobotę 5 sierpnia 2017 roku odbędzie się XXIII Chojnicka Noc Poetów, organizowana przez Urząd Miejski w Chojnicach, Chojnickie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną. Początek o godz. 18.00 w Fosie Miejskiej.

Gośćmi tegorocznej Nocy będą aktorzy: Renata Dancewicz, Zdzisław Wardejn i Jerzy Trela oraz poeci: Mariusz Olbromski, Piotr Mitzner, Jerzy Fryckowski. Piosenkę poetycką wykonają zespoły: Chwila Nieuwagi i Robert Kasprzycki z zespołem. Natomiast artyści współpracujący z Teatrem Piosenki zaprezentują spektakl „Mistrzowie ballady: Cohen, Stachura, Dylan”. Rozstrzygnięty zostanie XXIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki Jednego Wiersza, a jego laureaci zaprezentują nagrodzone wiersze.

Jak co roku Chojnicką Noc Poetów poprzedzą Ogólnopolskie Spotkania Poetyckie w Chojnicach, które trwać będą od 3 do 6 sierpnia.