Zakończenie projektu „Z książką na start”

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach informuje, że od września 2020 r. zakończony został projekt „Z książką na start”, stworzony przez Fundację Metropolia Dzieci. W projekcie od kwietnia 2018 r. wzięło udział 408 młodych wielbicieli literatury dziecięcej z miasta Chojnice i okolic.

W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci oraz Oddziale dla dzieci działającym przy Filii nr 6, przy zakładaniu karty można było odbierać pakiety startowe dla dzieci w wieku 0-6. W pakiecie znajdował się paszport do zbierania pieczątek oraz książka dopasowana do wieku i zainteresowań dziecka. W paszporcie mały czytelnik mógł zbierać pieczątki za wypożyczenie minimum 1 książki. Po zebraniu 10 pieczątek otrzymywał imienny dyplom. Do zdobycia były trzy dyplomy. Wydano ogromną ilość dyplomów z poziomu I, II oraz III.

Pomimo zakończenia projektu obie biblioteki będą nadal przybijać pieczątki i wydawać dyplomy. Tak, aby każdy mały czytelnik zgłoszony do projektu mógł zdobyć wszystkie trzy dyplomy w dogodnym dla niego czasie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach serdecznie dziękuje Fundacji Metropolia Dzieci a w szczególności paniom Ewelinie Ewertowskiej i Agnieszce Błażewicz za ogrom pracy włożony w stworzenie i koordynowanie projektu, który przyniósł naszym czytelnikom tak wiele radości.

Z przyjemnościom informujemy też, że niedługo Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach rozpocznie współpracę przy nowym projekcie dla małych czytelników – „Mała książka – wielki człowiek”. Szczegóły już niebawem.