Żółwik Franklin też przygotowuje się do świąt

Grupa Duszki z Niepublicznego Przedszkola „Bajka” podczas kolejnej wizyty w Oddziale dla dzieci i młodzieży w piątek 8 grudnia 2017 roku wysłuchała opowiadania pt. „Franklin przygotowuje święta”.

Franklin wraz z kolegami niecierpliwie wyczekiwał świąt. Za kilka dnia miało nadejść Boże Narodzenie. Dlatego też uczniowie przygotowywali ozdoby na szkolną choinkę. Dorośli byli mocno zabiegani – sprzątali, robili zakupy, gotowali oraz piekli słodkości. Nauczycielka – pani sowa, martwiła się, że przez ten pośpiech zatraci się ducha świąt…

Po wysłuchaniu historii o sympatycznym żółwiku dzieci rozmawiały o tym, czym jest nastrój i duch świąt. Przedszkolaki stwierdziły, że choinka powinna być przystrojona podczas świąt, ponieważ inaczej nie byłoby tak miło i ładnie. Podobnie jest z pieczeniem pierników – gdyby ich nie było, prysłby czar bożonarodzeniowy. Zatem, by zdążyć ze wszystkimi przygotowaniami i nie zatracić ducha świąt, trzeba czym prędzej zabrać się do pracy. Na zakończenie każdy Duszek kolorował tematyczny obrazek.