Biblioteka partnerem olimpiady z języka angielskiego

data dodania: 2023.05.31

W środę 31 maja 2023 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach odbyła się XXII Powiatowa Olimpiada Języka Angielskiego dla Ósmoklasistów. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach była jednym z partnerów konkursu.

W olimpiadzie udział wzięło ponad 40 uczniów klas ósmych z regionu, którzy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z języka angielskiego. Olimpiada obejmowała dwa etapy - pierwszy pisemny i drugi ustny, do którego zakwalifikowało się sześciu uczestników. Pierwsze miejsce zajęła Jagoda Grudzina, drugie - Tymon Zych, trzecie - Szymon Heron, czwarte - Michał Schmidt, piąte - Oskar Zienkiewicz, natomiast szóste - Maria Woźniczka. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Organizatorem olimpiady było II Liceum Ogólnokształcące, a partnerami Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach, Starostwo Powiatowe i Rada Rodziców II LO.