Legimi

Dzięki współpracy konsorcjum pomorskich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych i mówionych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog tysięcy e-booków i audiobooków.

Zasady korzystana z Legimi:

 1. Możliwość wypożyczania e-booków i audiobooków z oferty abonamentowej Legimi mają wyłącznie czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach.

 

 1. W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do Mediateki (p. 1). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/pomorskie. Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.
   

 2. Pobrany przez czytelnika kod musi być aktywowany najpóźniej do końca miesiąca, w którym został pobrany. Jeśli nie nastąpi jego aktywacja, w następnym miesiącu czytelnik nie otrzyma kolejnego kodu.

 

 1. Kod jest aktywny przez 30 dni, licząc od daty zarejestrowania.

 

 1. Biblioteka dysponuje ograniczoną liczbą kodów na każdy miesiąc.

W ramach zamówionego przez konsorcjum bibliotek limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek.
 

 1. Wypożyczone ebooki/audiobooki można czytać/słuchać na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi. Każdy czytelnik może czytać/słuchać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.

 

 1. Otrzymane kody nie działają na urządzeniach Kindle.

 

 1. Po pobraniu e-booki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.
   

 2. Wszelkie pytania należy kierować na adres mediateka@bibliotekachojnice.pl lub pod nr
  tel.
  52 3972807 wew. 13 w godzinach otwarcia Mediateki.