Czytanie książki w Przedszkolu Niepublicznym im. Janusza Korczaka

data dodania: 2024.04.23

W ramach akcji Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza bibliotekarka MBP w Chojnicach we wtorek 23 kwietnia 2024 roku odwiedziła grupę Maćki z Przedszkola Niepublicznego im. Janusza Korczaka w Chojnicach.

Bibliotekarka rozmawiała z dziećmi o obchodzonym dzisiaj Światowym Dniu Książki i pokazała im mola książkowego. Po zabawie ruchowej w łapanie mola, przedszkolaki wysłuchały książeczki „O dzieciach, które kochają książki” Petera Carnavasa. Na koniec bibliotekarka zaprosiła grupę Maćki na kolejne zajęcia w bibliotece, jest ona bowiem częstym gościem Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci.

Organizatorami akcji Dwa tygodnie z książką są Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa. Wydarzenie dofinansowane zostało przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.