Wróć

Europejski Dzień Języków Obcych już 23 września w Chojnicach

data dodania: 2023.09.01

II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa zapraszają udziału w konkursie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, obchodzonego 26 września. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 23 września 2023 roku w parku Tysiąclecia (przy bulodromie) w godz. 10.00-12.00.

Program składać się będzie z dwóch części. Pierwsza adresowana jest do uczniów 8 klas szkół podstawowych oraz klas szkół średnich w Chojnicach. Każda placówka będzie miała możliwość zgłoszenia 5-osobowej drużyny. Rejestracja trwać będzie od 5 września 2023 roku od godz. 8.00 do 10 września 2023 roku do godz. 23.59. Drużyny będą musiały podzielić się na dwie podgrupy – zadaniem pierwszej będzie przygotowanie w parku Tysiąclecia stoiska promującego wylosowany kraj i język europejski. Natomiast druga otrzyma mapkę centrum Chojnic z zaznaczonymi 15 miejscami. Na je podstawie uczniowie będą musieli dotrzeć do jak największej liczby miejsc, zeskanować kody QR oraz rozwiązać zagadki kryjące się pod tymi kodami. Zagadki napisane zostały w jednym z pięciu języków: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim. Szczegóły konkursu zawarte zostały w regulaminie dostępnym na stronach internetowych organizatorów.

Druga część Europejskiego Dnia Języków Obcych adresowana jest do chojniczan, którzy chcą lepiej poznać kulturę i języki krajów europejskich. Zapraszamy do odwiedzania stoisk przygotowanych przez uczniów w parku Tysiąclecia. Każdy odwiedzający stoiska będzie mógł nie tylko zapoznać się z prezentacją danego kraju i języka, ale także zagłosować na najlepsze jego zdaniem stoiska w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i szkoły średnie. W sumie nagrodzone zostaną 3 najlepsze drużyny w każdej z kategorii. Nagrody wręczone zostaną podczas podsumowania konkursu o godz. 12.00. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i propagowania nauki języków obcych.

Regulamin konkursu