Grupa Jeżyki z „Bajki” odwiedziła bibliotekę

data dodania: 2024.04.22

W poniedziałek 22 kwietnia 2024 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziły Jeżyki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Podczas spotkania 6-latki wysłuchały historyjki pt. „Najwyższa na świecie wieża z książek”, której autorem jest Rocio Bonilla.

Spotkanie było okazją, by przypomnieć dzieciom, że już jutro, czyli 23 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Świętowanie w chojnickiej bibliotece potrwa aż dwa tygodnie – do 8 maja, kiedy to w kalendarzu przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Stad też dobór lektury na zajęcia, w której wystąpiły książki i czytelnictwo.

Kilkuletni Jerzyk od zawsze chciał umieć latać. Godzinami podpatrywał ptaki i usiłował skonstruować skrzydła dla siebie, lecz nie udawało mu się spełnić swego marzenia. W dniu urodzin mama chłopca powiedziała, że są inne sposoby, by latać i podała mu książkę.

Podczas spotkania w bibliotece przedszkolaki odkryły, jak nieograniczona jest wyobraźnia. Wystarczy potrafić czytać, do tego mieć książkę i można przenieść się w nieznany świat. A zadaniem Jeżyków było narysować wieżę z książek, która po połączeniu okazała się najwyższą na świecie wieżą z książek.