Wróć

Kwietniowe spotkanie młodych czytelników DKK

data dodania: 2024.04.12

W czwartek 11 kwietnia 2024 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Krąg klubowiczek poszerzył się o kolejną osobą, z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi. 

Tym razem spotkanie oparte było o książkę Kelly Barnhill pt. „Dziewczynka, która wypiła księżyc”. Autorka zaprosiła nas do świata baśniowego. Spotkaliśmy wiedźmę, która starała się pomagać ludziom, smoka o bardzo wielkim sercu i potwora z bagien, który był poetą. Początek historii wydawał się powolny i klubowiczki niecierpliwiły się, kiedy wszystko nabierze tempa. Gdy tak się stało, nie sposób było się oderwać. 

Książka, pomimo baśniowej atmosfery, wcale nie jest napisana w samych jasnych barwach. Poznajemy bohaterów, których los okrutnie naznaczył i którzy - dzięki pomocy i wzajemnej współpracy - potrafią dokonać właściwych wyborów. Opisywane zwroty akcji są nieoczywiste i zaskakujące. W opowieści nic nie przychodzi szybko i bezproblemowo. Wydarzenia ciągną się przez lata, a my, jako czytelnicy, możemy obserwować stopniowe zmiany. Jest słowo, które chodzi po głowie przez cały czas czytania opowieści – tym słowem jest nadzieja.

W trakcie omawiania historii uczestniczki spotkania wykonywały szydełkowe kwiatki, które zostaną wykorzystane w trakcie obchodów Światowych Dni Książki i Praw Autorskich.