Ostatni dzień oglądania wystawy z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau

data dodania: 2024.01.26

Piątek 26 stycznia 2024 roku to ostatni dzień, kiedy można jeszcze obejrzeć w Czytelni MBP wystawę „Doświadczenie Auschwitz w sztuce byłych więźniów”. Oprócz osób indywidualnych ekspozycję oglądały kolejne klasy uczniów ze szkół ponadpodstawowych i podstawowych.

W czwartek 25 stycznia do Czytelni przyszła wraz z nauczycielami klasa ze Szkoły Podstawowej nr 7, a potem klasa z Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich. Natomiast w piątek 26 stycznia wystawę obejrzały dwie klasy z Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Angowickiej, klasa z Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich, klasa ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz klasa z Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach.

Wystawa wypożyczona została przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a organizatorami ekspozycji w Chojnicach są Miejska Biblioteka Publiczna i Klub „Tygodnika Powszechnego” w Chojnicach.