Rozstrzygnięcie konkursów „Recepta na zdrowie” i „Wiersz na zdrowie”

data dodania: 2023.10.10

Podczas X Nocy w Bibliotece, która odbyła się w sobotę 7 października 2023 roku w godz. 17.00-21.00 rozstrzygnięte zostały dwa konkursy ogłoszone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. W tym roku hasłem przewodnim imprezy było „Zdrowo zaczytani”, więc obydwa konkursy – plastyczny oraz literacki nawiązywały do tego tematu.

Protokoły jury przeczytał wicedyrektor MBP w Chojnicach Przemysław Zientkowski, który pogratulował laureatom tak ciekawych prac. Nagrody książkowe i upominki wręczyły członkinie jury – prezes Stowarzyszenia LekTURa i bibliotekarka MBP Weronika Sadowska oraz bibliotekarka MBP i członkini LekTURy Marzena Brunka.

Na konkurs plastyczny „Recepta na zdrowie” napłynęło 89 prac. Oceniało je jury w składzie: dyrektor MBP Anna Lipińska, Wioletta Karpiak i Marzena Brunka. Komisja brała pod uwagę: format pracy (A3), nawiązanie do tematu konkursu, oryginalność, pomysłowość, samodzielność i estetykę wykonania. Po przeprowadzeniu analizy prac komisja wyłoniła laureatów.
I miejsce zajęli Cezary Girzelski i Nicola Feder
II miejsce zajęły Weronika Giersz i Mia Łoboda
III miejsce zajęli Michalina Trzyńska i Gabriel Szymczyk
Wyróżnienia otrzymały: Julia Muszyńska, Salma Essaadi i Agata Lizakowska

Na konkurs literacki „Wiersz na zdrowie” wpłynęło 14 wierszy. Oceniało je jury w składzie: dyrektor MBP Anna Lipińska, Weronika Sadowska i Marzena Brunka. Komisja brała pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, poprawność językową, zawartość środków artystycznych i kreatywność. Po przeprowadzeniu analizy prac komisja wyłoniła laureatów.
I miejsce zajęła Natalia Sikorska
II miejsce zajęła Zofia Hajdasz
III miejsce zajęła Soraya Essaadi
Wyróżnienia otrzymali: Anna Galikowska, Alicja Sawicka i Nikodem Tabath.

Gratulujemy! Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane były podczas Nocy w Bibliotece w Czytelni, a pozostałe prace, które napłynęły na konkursy można było zobaczyć w holu prowadzącym do Oddziału dla dzieci.

Organizatorami konkursów i pozostałych wydarzeń w ramach X Nocy w Bibliotece pn. „Zdrowo zaczytani” byli Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach. Akcja dofinansowana została przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.