Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu „Domek z piernika”

data dodania: 2023.12.28

W czwartek 28 grudnia 2023 roku rozstrzygnięty został rodzinny konkurs „Domek z piernika”, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa.

Na konkurs wpłynęły trzy prace. Oceniała je komisja konkursowa w składzie: Anna Lipińska – dyrektor MBP w Chojnicach, Mirosława Łuszczak i Wioletta Karpiak – bibliotekarki, przedstawicielki Stowarzyszenia LekTURa. Komisja brała pod uwagę jakość, estetykę i precyzję wykonania, staranność łączenia elementów, pomysłowość i kompozycję, a także elementy związane z książką i czytelnictwem.

Komisja konkursowa przyznała trzy równorzędne pierwsze miejsca. Otrzymują je:
– Jagoda Matthes i jej mama Kamila Matthes za pracę „Mały dworek w zdobieniu świątecznym”,
– Anna Essaadi oraz Soraya, Salma, Sofia i Sana za pracę „Piernikowa biblioteka”,
– Izabela Różek oraz Lidia, Paweł, ciocia Ewelina i mama za pracę „Domek moli książkowych”.
Gratulujemy! Nagrodami się vouchery do księgarni i upominki.

Zapraszamy laureatów po odbiór nagród do Czytelni MBP, w godzinach otwarcia działu. Konkursowe piękne domki z piernika są już wystawione przy choince w holu MBP na I piętrze i można je tam oglądać.