Wróć

Spotkanie z pisarką Hanną Cygler

data dodania: 2023.11.23

W środę 22 listopada 2023 roku Filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odwiedziła Hanna Cygler, pisarka powieści obyczajowych. 

Na spotkanie z pisarką przybyli miłośnicy jej twórczości. Była to niepowtarzalna okazja do rozmowy zarówno o książkach, jak i o życiu zawodowym i prywatnym. Hanna Cygler jest gdańszczanką. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności pisze powieści obyczajowe. Ma ich w dorobku już 23. W drugiej połowie ubiegłego roku ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy jej najnowsza powieść „Córki tęczy” oraz dwa wznowienia – „Grecka mozaika” i „Kolor bursztynu”.

W czasie spotkania Hanna Cygler mówiła nie tylko o swojej twórczości, ale także o nurcie literatury tworzonej przez kobiety. Przytoczyła wiele ciekawych anegdot ze swojego życia oraz historii związanych ze zbieraniem materiałów do tworzenia powieści. Wspomniała o swoich planach twórczych i marzeniach, a jednym z nich jest podróż do Korei Południowej. 

Uczestnicy spotkania byli zachwyceni pisarką. Jest ona sympatyczną i ciepłą osobą, potrafiącą szybko nawiązać kontakt z publicznością, której nie szczędziła również komplementów i dziękowała za liczne przybycie. Gromkie brawa i wspólne zdjęcie zakończyły wizytę pisarki w bibliotece.