Wystawa „Doświadczenie Auschwitz w sztuce byłych więźniów”

data dodania: 2024.01.16

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach wraz z Klubem „Tygodnika Powszechnego” w Chojnicach zapraszają do obejrzenia wystawy „Doświadczenie Auschwitz w sztuce byłych więźniów”, która czynna jest w Czytelni.

Wystawa przygotowana została przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Na 24 planszach prezentowane są prace artystyczne i cytaty byłych więźniów obozu Auschwitz. Zapraszamy do oglądania ekspozycji szczególnie młodzież ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Tematyka wystawy nie tylko przypomina, jak napisali organizatorzy, o przeżytym przez więźniów „piekle na ziemi”, ale jest także nieustannym wołaniem o pamięć, aby te dni nigdy nie powróciły. Wydarzenie to wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Wystawa eksponowana jest w Czytelni MBP do 26 stycznia 2024 roku. Prosimy nauczycieli o wcześniejsze umawianie terminu zwiedzania pod numerem telefonu 52 397 28 07, wew. 28. (Czytelnia). Zapraszamy także mieszkańców Chojnic do indywidualnego oglądania w godzinach otwarcia działu.