Wróć

Wystawa poświęcona Wisławie Szymborskiej

data dodania: 2023.02.23

Sto lat temu 2 lipca urodziła się polska poetka, laureatka Nagrody Nobla Wisława Szymborska. By uczcić pamięć pisarki, 2023 rok został ustanowiony przez sejm Rokiem Wisławy Szymborskiej. W nawiązaniu do tego wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach można oglądać wystawę poświęconą polskiej noblistce.

Ekspozycja składa się z ośmiu plansz, na których przypomniany został życiorys Wisławy Szymborskiej zaczerpnięty ze strony Fundacji im. Wisławy Szymborskiej. Biografia ta wzbogacona została o kopie zdjęć poetki. Na dwóch planszach zaprezentowane są wybrane wiersze noblistki, które pochodzą z różnych tomików. Dodatkowo w gablocie umieszczone zostały tomiki wierszy Szymborskiej i książki opisujące pisarkę, które znajdują się w zbiorach Czytelni. Na ostatniej planszy znalazły się informacje o Fundacji im. Wisławy Szymborskiej, która powstała po jej śmierci w kwietniu 2012 roku na mocy testamentu pozostawionego przez Szymborską.

Zachęcamy do oglądania ekspozycji i przypomnienia sobie sylwetki słynnej polskiej poetki. Wystawa znajduje się w holu na parterze budynku biblioteki i można ją oglądać do końca 2023 roku.