Zajęcia dla grupy Misie z „Jarzębinki”

data dodania: 2024.04.18

W czwartek 18 kwietnia 2024 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci grupa Misie z Przedszkola Niepublicznego „Jarzębinka” wysłuchała historyjki pt. „Najwyższa na świecie wieża z książek”, której autorem jest Rocio Bonilla.

Spotkanie w bibliotece było okazją, by przypomnieć dzieciom, że już w przyszłym tygodniu rozpocznie się święto książki, które potrwa aż dwa tygodnie. I taka też była tematyka opowiadania, z którego treścią zapoznały się dzieci. Kilkuletni Jerzyk od zawsze chciał umieć latać. Godzinami podpatrywał ptaki i usiłował skonstruować skrzydła dla siebie, lecz nie udawało mu się spełnić swego marzenia. W dniu urodzin mama chłopca powiedziała, że są inne sposoby, by latać i podała mu książkę.

Podczas wizyty w bibliotece przedszkolaki przekonały się, że dzięki książkom można, nie ruszając się z fotela, zwiedzić cały świat i przeżyć wiele ciekawych przygód. A wszystko to dzięki wyobraźni. Na zakończenie spotkania przedszkolaki narysowały książkę, której bohaterem chciałyby zostać.