Zapraszamy na finisaż wystawy „Wilno z lotu ptaka”

data dodania: 2023.09.20

W Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach w czwartek 28 września o godz. 17.00 odbędzie się finisaż wystawy zdjęć Sauliusa Paukštysa „Wilno z lotu ptaka”. Gościem wydarzenia będzie Sekretarz Konsulatu Republiki Litewskiej w Gdańsku Janusz Dziugiewicz. W jego trakcie zaprezentowany zostanie film o Litwie. Będzie także degustacja przysmaków litewskich.

Wystawę można oglądać w Czytelni od środy 20 września 2023 roku. Prezentowane zdjęcia przedstawiają panoramy Wilna, zabytkowe kamienice, ciekawe miejsca. Ich autor - Saulius Paukštys jest litewskim artystą fotografikiem. Jest absolwentem Politechniki w Kownie i Akademii Artystycznej w Wilnie, nauczycielem akademickim, członkiem Litewskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią i sztuką filmową. Jego prace prezentowane były na wystawach na Litwie, w USA, Kanadzie, Polsce, Holandii i Kirgistanie.

Wystawa jest prezentowana w różnych miastach, ostatnio eksponowana była w Starogardzie Gdańskim. W MBP w Chojnicach będzie można ją oglądać do czwartku 28 września 2023 roku. Zapraszamy do oglądania zdjęć i na finisaż.