Młodzieżowy DKK omawiał książkę „Marek i czaszka jaguara”

W czwartek 11 października w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Tym razem omawiano książkę pt. „Marek i czaszka jaguara”, której autorami są podróżnik Marek Kamiński i Katarzyna Stachowicz-Gacek.

Marek właśnie kończy piątą klasę, a teraz czeka go wakacyjny wyjazd wraz tatą i wujkiem do Meksyku. Chłopiec jest bardzo podekscytowany i ogromnie cieszy go fakt, że wreszcie będzie miał tatę tylko dla siebie i nie będzie musiał dzielić się nim z młodszą siostrą. Niestety siostra trafia do szpitala, a tata musi pozostać w Polsce. Marek jest z tego powodu zły. Wyrusza więc na wyprawę w dwuosobowym składzie. Przed nimi ogrom przygód i niezwykle ważne zadanie do wykonania zlecone im przez pewnego profesora.

Członkowie DKK stwierdzili, że akcja książki, choć miejscami przewidywalna, została ciekawie zbudowana. Nie wszystkie elementy fabuły były jednak zrozumiałe i zdaniem czytelników potrzebne. Według uczestników spotkania bardzo ciekawe były wiadomości dotyczące Meksyku, w szczególności tamtejszych zwyczajów.