Wizyta pierwszoklasistów z chojnickiej „Piątki”

W środę 24 września Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziła klasa pierwsza integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 5. Było to pierwsze, zapoznawcze spotkanie z grupą.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak funkcjonuje oddział dla dzieci, jakie książki się w nim znajdują, jak o nie dbać i w jaki sposób można stać się czytelnikiem. Po tym krótkim wprowadzeniu bibliotekarka zaprezentowała literaturę ściśle dostosowaną do ich wieku i umiejętności, czyli taką którą każdy 6-latek może sobie wypożyczyć do domu. Klasa dowiedziała się jaka jest różnica pomiędzy wypożyczalnią a czytelnią, a więc jakie zbiory znajdują się w poszczególnych pomieszczeniach. Kolejnym etapem zajęć było głośne przeczytanie fragmentu dotyczącego literki L z książki pt. „Leniwe literki” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby. Nie był to przypadek, gdyż ostatnią poznaną przez dzieci literą jest właśnie L. Po opowiadaniu każdy uczestnik dostał za zadanie pokolorowanie rysunku, na którym znajdował się obrazek z nazwą zaczynającą się na L – liść. Na zakończenie była słodka niespodzianka, oraz zaproszenie na następne spotkanie w bibliotece.