Bibliotekarki z wizytą u dzieci w Pawłowie

W środę 27 kwietnia bibliotekarki z Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci udały się w odwiedziny do Akademii Maluszka w Pawłowie. Przeprowadziły tam zajęcia dla trzech grup dzieci.

Najmłodsze przedszkolaki wysłuchały opowiadania o przemianie gąsienicy w pięknego motyla pt.: „Bardzo głodna gąsienica”, autorstwa Erica Carle’a. Dzieci mogły posłuchać i zobaczyć, jak z jajeczka wykluła się gąsieniczka, jak rosła, budowała swój domek i przemieniała się w motyla. Po zapoznaniu się z historyjką bibliotekarka zaprosiła dzieci do zabawy z chustami do żonglowania.

Średnia grupa wysłuchała opowiadania autorstwa Stephanie Blake pt.: „Ja nie chcę iść do przedszkola”. Opowiada ona o Heniu, małym króliczku w stroju superbohatera, który bardzo bał się pójść po raz pierwszy do przedszkola. Nie pomagały tłumaczenia mamy ani taty. Po prostu nie chciał tam iść. Nawet przed samym budynkiem nie był przekonany, czy powinien wejść do środka. Okazało się jednak, że jak już poznał nowych przyjaciół, posmakował wspaniałego budyniu czekoladowego i pograł w przedszkolne gry, nie chciał z stamtąd wychodzić. Po zapoznaniu się z historyjką, bibliotekarka przekazała pani przedszkolance kolorowankę z małym króliczkiem Heniem.

Najstarsza grupa wysłuchała książki pt. „Gruffalo” Julii Donaldson. Przedszkolaki mogły przekonać się o sprycie myszki z bajki. Dzieci na własne oczy zobaczyły tytułowego „potwora”, którego wymyśliła sobie mała bohaterka. Ale czy rzeczywiście był on tylko zmyślony? Każde dziecko mogło przytulić Gruffala, który przyjechał do Pawłowa razem z paniami bibliotekarkami. Grupa otrzymała też kolorowankę ze wszystkimi postaciami występującymi w bajce.

Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek, a panie prowadzące zajęcia dyplomy z podziękowaniami od przedszkola. Bibliotekarki zaprosiły dzieci do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Rewizyta przedszkolaków odbędzie się już 13 maja.