Młodzież rozmawiała o książce „Uwikłana”

W środę 27 stycznia roku członkowie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się po raz pierwszy w 2021 roku Tak jak w poprzednim roku omawianie książki odbyło się w trybie online. Tym razem dyskutowano o „Uwikłanej” Natashy Preston.

Autorka znana jest z pisania mrocznych thrillerów, w których bohaterami jest starsza młodzież. Tym razem zarysowała doświadczonych traumą amerykańskich nastolatków. Wszyscy uczestniczyli w wypadku, podczas którego zginęło dwoje z nich. Reszta z wielkim trudem poukładała sobie życie na nowo. Nie było to łatwe, ponieważ ich przyjaźń trwała wiele lat. Poznajemy ich w momencie, kiedy wybierają się na weekend do domku nielubianego chłopaka dziewczyny z grupy. Pomimo wszelkich trudności, każdy z nich jest nastawiony na świetną zabawę. Wydaje się, że poprzednie przejścia pozostawili za sobą. Tylko czy na pewno? Po zabawowym wieczorze poranek okazuje koszmarną prawdę – ktoś zamordował dwie osoby. Wszystko wskazuje na to, że mordercą jest ktoś z nich.

Autorka zapętla historię, zaciera ślady, dodaje nowe wątki. Z ludzi całkiem niewinnych czyni takich, którzy mieli motyw, żeby zabić. Iluzja wieloletniej przyjaźni z osobami, o których wydaje nam się, że wiemy wszystko bezpowrotnie pryska. Nikt z nich nie może czuć się bezpiecznie.

Klubowicze książkę przeczytali bardzo szybko. Ze względu na motyw morderstwa może nie można jej zaliczyć do książek prostych, łatwych i przyjemnych, ale stała się ona odskocznią od codziennej nauki i realiów życia codziennego. Na pewno nie jest to książka, o której można długo opowiadać, niemniej jednak gdy już zacznie się ją czytać, to ciężko się od niej oderwać. Człowiek po prostu musi się dowiedzieć kto jest mordercą. Kolejne spotkanie młodzieżowego DKK odbędzie się w lutym.