Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży

W czwartek 10 października 2019 roku członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży spotkali się w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci, by podyskutować o książce pt. „Mury wokół nas”. Autorką powieści jest Nova Ren Suma.

Orianna i Violet poznają się we wczesnym dzieciństwie. Gdy są nastolatkami ich przyjaźń nadal trwa. Każda z nich ma inną sytuację rodzinną, różni je status majątkowy, lecz łączy zamiłowanie do baletu. Wszystko to zmienia się, gdy pewnego dnia zostają zamordowane dwie tancerki, a oskarżoną i skazaną na odbycie kary zostaje Orianne. Dziewczyna trafia do Zakładu Poprawczego dla Nieletnich w Aurora Hills, gdzie zamieszkuje w celi z Amber. Od tego momentu zaczynają się dziać nadprzyrodzone rzeczy i nic już nie jest przewidywalne.

Klubowicze orzekli, że książka jest trudna w odbiorze. Nie wszystkie wydarzenia były dla nich zrozumiałe, a fabuła dość zawiła. Niewątpliwym atutem jednak było to, iż akcja powieści mocno trzymała w napięciu i towarzyszyła jej tajemniczość.

Zanim członkowie klubu zajęli się omawianiem książki, wzięli udział w spotkaniu z Kazimierzem Tischnerem, bratem księdza Józefa Tischnera, które odbyło się w Czytelni dla dorosłych w ramach Chojnickich Dni Tischnerowskich.