Powakacyjne spotkanie DKK dla młodzieży

W czwartek 12 września 2019 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas niego omówiona została książka pt. „Szalone życie Rudolfa”, której autorką jest Joanna Fabicka.

Gdy się ma 14 lat i jest się gimnazjalistą, życie człowieka nie rozpieszcza. Doświadczył tego młodzieniec o nieczęsto spotykanym imieniu Rudolf i nazwisku Gąbczak. Chłopak, jak każdy nastolatek, ma swoje marzenia: chce zostać aktorem. Zatem uczęszcza na lekcje dykcji, ale wada zgryzu mu tego nie ułatwia. Jest dręczony w szkole, nie ma przyjaciół, a co tu mówić o zakochaniu się z wzajemnością. W domu sytuacja nie wygląda lepiej. Czuje się niekochany przez własnych rodziców, a dodatkowych stresów przysparza mu pięcioletni bratanek Gonzo. Wszystko to Rudolf opisuje w swoim pamiętniku.

Jednych klubowiczów książka śmieszyła, innych wręcz odwrotnie. Padło stwierdzenie, że gdyby Rudolfowi przydarzało się mniej nieprawdopodobnych sytuacji, to jego życie byłoby bardziej wiarygodne. Niemniej jednak dyskutujący orzekli, że powieść ma potencjał i ma w sobie to „coś”. „Szalone życie Rudolfa” jest pierwszą częścią cyklu, który zawiera jeszcze cztery książki.